Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone dla profesjonalistów korzystających z  wyrobów medycznych, w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników lub współpracowników, ponieważ zawierają informacje o wyrobach medycznych przeznaczonych dla użytkowników innych niż laicy, które mogą być interpretowane jako komunikaty reklamowe.

 

W celu przejścia na stronę potwierdź swój status

Szkolenie

practiculum implantologii

Practiculum Implantologii

Szkolenie składa się z 6 dwudniowych weekendowych sesji. Dominuje praktyka, która jest kluczowym elementem kształcenia.

 

Największym atutem moich szkoleń są zabiegi edukacyjne wykonywane u pacjentów przez szkolących się lekarzy.

 

Poprzedza je doskonałe przygotowanie teoretyczno - praktyczne. Program obejmuje wykłady i symultaniczną naukę procedur zabiegowych na modelach, z gruntownym zgłębieniem systemu implantologicznego, opanowaniem protokołów zabiegowych i nomenklatury technicznej.

O szkoleniu
O szkoleniu
szkolenie z udziałem pacjentów

Program kształcenia jest przygotowany przez dr n.med. Violettę Szycik, która należy do grona prekursorów polskiej implantologii stomatologicznej. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w implantologii oraz 35 lat w edukacji, w tym blisko 20 lat jako nauczyciel akademicki. To sprawia, że metodyka, dydaktyka i merytoryka, tworzą spójną i harmonijną platformę edukacyjną, dzięki której poznasz implantologię w najmniejszych detalach.

 

To sprawdzona wiedza poparta sukcesami, którą chcemy Tobie przekazać.

zobacz video

SZKOLENIE OBEJMUJE

Komplementarny zakres wiedzy z implantologii, protetyki implantologicznej oraz regeneracji tkanki kostnej. Sprofilowane jest na praktyczne przygotowanie lekarza do samodzielnego wykonywania procedur zabiegowych, a kluczowym elementem systemu edukacyjnego są zabiegi implantacyjne wykonane przez szkolących się lekarzy u pacjentów pod kontrolą doświadczonych operatorów.

 

Metodyka szkolenia podporządkowana jest praktyce. Profesjonalnie przygotowany program obejmuje wszelkie niezbędne elementy mające kluczowe znaczenie dla procesu leczenia implantologicznego i wykonywania poszczególnych procedur.

 

Zabiegi u pacjentów poprzedzają wykłady i ćwiczenia na modelach oraz analiza zabiegów przeprowadzanych „na żywo”.

Szkolenie - O szkoleniu - Szkolenie obejmuje

Punkty Edukacyjne

Instytut Vivadental zapewnia najwyższy poziom kształcenia zorientowanego na umiejętności praktyczne, z jednoczesnym uwzględnieniem wypełniania przez lekarzy ustawowych obowiązków podnoszenia kwalifikacji zawodowych wynikających z Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 roku o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 06.10.2004 w sprawie sposobu dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

 

Instytut Vivadental, na podstawie Uchwały nr 88/22/P0KKM Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, jest wpisany do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów numer 53 000087 002 0006.

 

Z tytułu ukończenia szkolenia uczestnikowi przysługują 72 punkty edukacyjne.

Szkolenie - O szkoleniu - Punkty Edukacyjne
Szkolenie - O szkoleniu - Szkolenie obejmuje
szkolenie z udziałem pacjentów

Orientacja na praktyczne umiejętności zabiegowe ma dla lekarzy dentystów fundamentalne znaczenie, bo to one, poparte wiedzą, przesądzają o pomyślnych rezultatach leczenia, zarówno terapeutycznych, jak i estetycznych. Mają więc decydujące znaczenie dla Pacjentów i dokonywane przez nich wybory, zarówno co do miejsca leczenia, jak i przeprowadzającego je lekarza. To dla absolwentów naszych szkoleń niepowtarzalna szansa na rozwój własnej praktyki.

zobacz galerię
DLACZEGO PRACTICULUM?
 • Zorientowane jest na uzyskanie wiedzy i umiejętności praktycznych.
 • Opiera się o wieloletnie doświadczenie w implantologii i dydaktyce.
 • Dostosowane jest do indywidualnego doświadczenia każdego z lekarzy.
 • Gwarantuje bezpieczeństwo oraz przyjęcie najlepszych wzorców.
 • Zapewnia wszechstronny rozwój w zakresie implantologii, protetyki i chirurgii stomatologicznej.
 • Umożliwia doskonalenie umiejętności w zaawansowanych procedurach implantacyjnych.
 • Dominuje w nim profesjonalizm, partnerstwo, uprzejmość i życzliwość.
 • Podlega stałej modyfikacji uwzględniając postęp i wnioski zgłaszane przez lekarzy.
 • Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie istniejące w medycynie.
 • Program szkolenia charakteryzuje kompleksowość, komplementarność i zharmonizowanie.
 • Obejmuje wykłady, ćwiczenia na modelach oraz zabiegi z pacjentami.
 • Posiada akredytację OIL i przysługują za nie punkty edukacyjne.
Zobacz program
Home - Trwają zapisy na Sezon XI / loga
SEZON XVIII - ZAPISY
 • Zgłoszenia - 30.06.2024
 • Inauguracja - 13.09.2024
 • Zakończenie - 08.02.2025

 

XVIII Sezon Practiculum Implantologii, to kolejna szansa dla lekarzy pragnących zdobyć nowe unikalne kompetencje i wprowadzić leczenie implantologiczne do swojej praktyki. Nowy zmodyfikowany program obfituje w jeszcze większy zakres praktyki i edukację z udziałem Pacjentów, której podporządkowane są wszystkie sesje. To jeszcze lepsze przygotowanie do wprowadzenia implantologii do własnej praktyki. 

 

Realizując program, którego największą wartością są zabiegi wykonywane u pacjentów pod kierunkiem dr n. med. Violetty Szycik, implementujesz wiedzę i umiejętności zabiegowe oparte o wieloletnie doświadczenie. Practiculum Implantologii to nowoczesna metodyka, zaawansowana dydaktyka, komfortowe warunki i koleżeńska atmosfera. Zapewniamy możliwość dalszego rozwoju zawodowego i korzystania z bogatej oferty edukacyjnej Instytutu Vivadental.

 

Poznaj szczegóły i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.  Czas na Twoją decyzję. 

 

Zapisz się

Zapisz się do newslettera

Brak wolnych miejsc
Kontakt

Adres:

Aleja Zwycięstwa 48, 80-210 Gdańsk

Telefon:

880 313 327

E-mail:

instytut@vivadental.edu.pl

Newsletter
Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać ważne informacje dotyczące organizowanych przez nas szkoleń, kongresów i sympozjów naukowych.

UE